Dvadsiate prvé storočie prináša okrem iného aj internetovú dobu, ktorá uľahčuje mnoho úkonov. Jedným z nich je samozrejme aj v poisťovníctve. Uzavrieť online si môžete poistenie domácnosti, životnú poistku nevynímajúc poistenie auta, motorky alebo aj prívesu či vozíka.

Ako si vybrať najlepšiu a najlacnejšiu poistku na auto?

 

Výber ideálneho poistenia si žiada byť priam expertom v poisťovníckom segmente. Musíte poznať všetky drobné písmenka zo zmlúv, orientovať sa v bonusoch, akciách, ale aj v malusoch. Každá z 11 slovenských poisťovní ponúka niekoľko alternatív poistenia resp. niekoľko balíkov. Ako sa vyznať z toľkých informácii a vybrať si čo najlepšie? Odpoveď je využitie nástroja PZP kalkulačka, kde nájdete porovnanie ponúk všetkých slovenských poisťovní. Stačí zadať ŠPZ vozidla.

 

Kalkulačka automaticky vyberie zo systému všetky potrebné údaje týkajúce sa Vášho auta. V ďalšom kroku doplníte svoje osobne údaje ako miesto pobytu, koľko rokov ste držiteľom vodičského oprávnenia, koľko nehôd máte za sebou atď. PZP kalkulačka Vám zoradí ponuky od najlepšej. Výhodou je, že kalkulačka je prepojená s databázou ponúk poisťovní preto sú ponuky vždy aktuálne. Kalkulačka neporovnáva ponuky iba na základe ceny, do úvahy berie aj šírku krytia poistenia to znamená napr. pripoistenie pre stret so zverou, živelné katastrofy, poistenie batožiny, asistenčné služby atď.

 

Aké poistenia si môžem uzavrieť cez internet?

 

Cez internet teda online si môžete porovnať a uzavrieť povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie, KASKO poistenie, GAP poistenie, cestovné poistenie. Všetko z pohodlia domova bez návštevy pobočiek a strácania času. Potrebné dokumenty Vám prídu na emailovú schránku. Po zaplatení sa zmluva stáva ihneď aktívna a poistenie platí.